Kemer’de Korkunç Cinayet

Antalya\Kemer 116.03.2013 – Kemer’de korkunç cinayet aylar öncesinden sinyallerini veriyordu. Rus uyruklu Elena Suruç (39), dört yıldır beraber yaşadığı ve iki ay önce dayak yediği için ayrılarak ülkesine döndüğü sevgilisi 40 yaşındaki Recep A. tarafından Kemer’de bıçaklanarak öldürüldü.

Türkiye’de yaşayan ve Türk vatandaşlığına geçen Elena (Makhankove) Suruç, dört yıl önce Kemer’e bir yakının yanında markette çalışan Recep A.(40) ile ilçe merkezinde bulunan bir evde beraber yaşamaya başladı. Liman caddesi 142 sokaktaki evlerinde birlikte yaşayan Suruç ve Almalı arasında geçtiğimiz aylarda ayında tartışma çıktı. Olay Polisi intikal edince, olay yerine gelen polis ekipleri nezaretinde Elena komşusunda kalmaya başladı. Polisin de tedbir uyguladığı Elena Suruç, olaydan kısa bir süre sonra, ülkesi Rusya’ya döndü.

Elena, açılacak olan gece kulübünde çalışmak üzere ülkesinden yeniden Kemer’e döndü. Mart ayının ilk haftası Kemer’e gelen Elena’yı, Recep A., yeniden birlikte yaşadıkları eve davet etti. Dün akşam saat 16:15 sularında Elena ile birlikte eve gelen Recep bir süre sonra evin içerisinde yeniden Suruç’la kavga etmeye başladı.

Kavgayı duyan komşuların polise haber vermesinin ardından emniyet güçleri kısa sürede eve gelseler de Suruç’un salonda kanlar içinde yüzüstü yatan bedeni ile karşılaştı. Polisin ardından gelen sağlık ekiplerinin olay yerindeki tüm müdahalelerine rağmen Suruç yaşamını kaybetti.
Kız arkadaşını bıçaklayarak olay yerinden kaçıp uzaklaşan Recep A. bir süre sonra Emniyet güçleri tarafından Liman Caddesi’nde yakalandı. Yanındaki tabancası ile polise bir süre direnen A, ekiplerce zor zapt edilerek gözaltına alındı.

Elena Suruç, cesedi önce Kemer Devlet Hastanesini burada C.Savcısının incelemesinin ardından Otopsi için Antalya Adli Tıp merkezine götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Reşat AYDOĞDU

Print Friendly
Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.